NEW BALLANCE

NEW BALLANCE

MT101 - závodní boty Tony Krupicky v ČR

24.11.2011

Do České republiky právě dorazili závodní trailové boty MT101. Nástupce MT100, prvních bot, které vznikly ve spolupráci s ultramaratoncem Antonem Krupickou.

Boty jsou inspirovány minimalistickým pojetím běhu, mají výrazně snížený profil. Na první pohed je vidět, že na botách jsou „osekány“ veškeré přebytečné materiály k dosažení velmi příjemné váhy 221 gramů (oficiální váha, my jsme ve velikosti 43 navážili 203 g). Svršek je vytvořen z prodyšné síťoviny a zpevňujících pásů s umělých materiálů. Přední část je pak zesílena.

  

Oblast kolem kotníku a horní lem jsou vytvořeny z materiálu EVA. Jazyk je minimalistický, pouze jeho konec je zesílen přidáním tenké vrstvy pěnové vycpávky. Tkaničky jsou proměnlivého tvaru s technologií Sure Lace, zabraňující nechtěnému rozvazování.

Do České republiky se dodávají MT101 s americkou verzí podešve, která má design tvořený trojhrannými hvězdicemi a velkým prostorem mezi těmito výstupky, což dává tušit nízké ulpívání bláta a nečistot.

  

Přední část mezipodešve je vybavena karbonovou destičkou RockStop, chránící běžce před nerovností terénu. Zbytek mezipodešve včetně celé patní části je vytvořena z odlehčené pěny Acteva, používané na standardních běžeckých botách New Balance.

  

Testy této boty

jirikostinek.blogspot.com

jirikostinek.blogspot.com/2011/04/inov8-x-talon-190-new-balance-mt101.html

jirikostinek.blogspot.com/2011/11/new-balance-mt-101-americka-vs-evropska.html

 

 

run100miles.com

www.irunfar.com

 

 

Rozdíly oproti řadě Minimus MT10

 
MT101 je první botou inspirovanou tzv. minimalistickým pojetím běhu. Má výrazně snížený profil a podporuje dopad přes střední část chodidla. Oproti řadě minimus MT10 má ovšem výrazně navýšenou ochranu chodidla – v přední části technologií RockStop a po celé délce  vyšší mezipodešev s pěnou Acteva. Dá se proto použít jako bota přechodová k minimalistickému pojetí běhu.
Svým charakterem je určena na delší tratě a těžší terén.  
 
Minimusech MT10 si užíváte lehčí terén, kratší tratě, přirozený běh blízký běhu na boso. Máte dokonalý přehled o povrchu.

 

 

NOVINKY

Další odkazy